Carrollton Ohio River Regional

Regional Events

Date Lake Launch Ramp Time Results
11/04/2018Ohio RiverCarrollton Ramp 8:00 am - 4:00 pmView

Top Twenty Results

Place Team Weight
View All Standings

Bold indicates a division champion.
Teams in Red are Next Generation Teams
Teams in Blue are Coed Teams

* indicates team qualified for Ranger Comanche Classic.

1Scott / Scott9.18
2Bickers / Bickers9.12
3Jones / Moxley8.35
4Mills / Nall7.84
5Bell / Ehlers6.61
6Sherrill / Coverdale6.42
7Wright / Wilhoite6.33
8Kull / Kull5.10
9Browning / Buchanan4.23
10Peters / Peters3.60
11Farris / Puckett3.27
12Mcfarland / Carter2.86
13Fryman / Fryman2.27
14Cordray / Cordray2.21
15Croley / Croley1.54
16Pence / Lenear1.35
17Bowen / Moore1.03
18Lamb / Nies0.90
19Riggen / Dowers0.00
19Clark / Toombs0.00

Contact Regional Staff

Director

Rick Ingram
P.O Box 1126
Bedford, IN 47421
317-534-7545
fish63deer@aol.com

 

News

Renegade Ohio River Regional

 

Registration Information Tournament Information
Registration Date: 11/03/2018 Tournament Date: 11/04/2018
Registration Hours: 5:00pm – 6:00pm  Ramp: Carrollton Ramp

Pre-tournament Meeting: 6:00pm

MANDATORY ONE MEMBER FROM EACH TEAM MUST ATTEND!
If you can’t make the registration you may use a proxy.

There is no additional fee for using a proxy

Tournament Hours:

7:00am - 3:00pm

Registration Site: Carrollton Ramp

Tournament Director:

Ricky Ingram
317-534-7545

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Photos

  • There are currently no photos to be shown here.

Records

Tournament Standings

Tournament Winners

  • 11/04/2018 George allan Scott / Michelle Scott
  • 10/01/2017 Philip Wright / Nathan Wilboite

Big Bass

  • 2018 2.67 lbs. George allan Scott / Michelle Scott
  • 2017 3.22 lbs. Greg Hoskinson / Allen Boyd
The #1 Livewell Formula

Entries Recd

Last Updated: Nov. 03, 2018

Below is a list of all entries received. Note: Names are listed in order they are received this will be your boat NUMBER for the TOURNAMENT NO DRAW THIS YEAR.

Teams that enter the tournament at registration will be assigned a take off position in the order they are recieved.
 

Number 
of teams

Names

        Team ID
1 George allan Scott / Michelle Scott 0010318
2 Gordan Lamb / Mark Nies 0010518
3 Jamie Perry / Michael Fitch 0445318
4 Brad Hayes / Jeremy Hayes 0256418
5 Lee Parrish / Eugene Satterwhite 0038218
6 Scot a Peters / Scot w Peters 0304018
7 Roy Croley / Ted Croley 0499618
8 Steven m Kull / Steven j Kull 0446118
9 Brady Bickers / Chester Craycraft 0032518
10 Jeremy Pence / Trey Laneir 0304318
11 Roy Browning / Derek Buchanan 0528718
12 Jason Mcfarland / Michael Carter 0080518
13 Kenny Fryman / Dustin Fryman 0444718
14 Matt Bell / Tom Ehlers 0111118
15 Tim Riggen / Trevor Dowers 0134718
16 Larry Sisk / Logan Sisk 0324518
17 Dave Call / Ron Call 0157118
18 John Sherrill / Dan Coverdale 0059518
19 Allan Farris / Tim Puckett 0301318
20 Lincoln Bowen / Chad Moore 0111218
21 Derek Mills / Jason Nall 0038418
22 Brady Bickers / Troy Bickers 0301018
23 Nick Pierce / Keith Claridge 0412218
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Help Promote Regional Sponsors